Annonce
01/04-16 15:55; Opdateret: 18/11-16 15:03

Se vinderne af vores konkurrencerSe vinderne af vores konkurrencer

Her kan du se vinderne af vores konkurrencer på mx.dk

Bildstrecke im Grossformat »

Her vil vi løbende opdatere med vinderne af konkurrencerne på mx.dk.

Øverst i galleriet kan du se vinderne af vores "Dagens billede" konkurrence.

Læs mere om konkurrencne her

Vinder af 2 billetter til "Fantastiske skabninger og hvor de findes" (nov: 5 vindere):
Flemming Heltborg
Karsten Johansen
Kristina Nielsen
Anne Mikkelsen
Laura Mønt

Vinder af en racertur i en Ferrari i Kaspersky-konkurrencen (nov: 1 vinder):
Tom Hansen

Vinder af 2 billetter til "Kvinden i toget" (okt. - nov.: 10 vindere):
Per Bruun
Mikael Kristiansen
Anette Bruun
Kenneth Madsen
Anne Møller
Anne Nielsen
Connie Nollin
Jesper Sørensen
Annette Tuxen
Alice Østergaard

Vinder af 4 billetter til "Trolls" og tilhørende legetøj (oktober: 5 vindere):
Mona Jensen
Karsten Markussen
Lars Stefansen
Søren Rasmussen
Nicolaj Christensen

Vinder af 2 billetter til filmen "Inferno" (oktober: 10 vindere):
Camilla Bonne
Thomas Enemark
Natasja Hansen
Eldin Jaganjac
Pia Larsen
Hans-Henning Madsen
Lasse Madsen
Kenneth Olsen
Heino Skovgård
Nicoline Vollmers

Vinder af 2 billetter til filmen "Klassefesten 3" (oktober: 10 vindere):
Mark Nielsen
Meliha Arpac
Majken Christensen
Mariane Guldager
Rie Hansen
Thor Hansen
Ib Johansen
Tenna Christensen
Christina Kristensen
Heidi Mærsk

Vinderne fra vores læserkonkurrence

Læs mere om konkurrencen her

Jacob Madsen
Jane Bradtberg
Helin Al-Saedi
Parisa Vaghedi
Bo feike
Preben Dennis Thomsen
Tobias Nielsen
Ielizaveta Ivanchenko
Laise Pontopåidan
Lotte Boesgaard
Mette Poulsen
Ingrid Buntzen
Poul Gerhardt
Robert Andersen
Martin Larsen
Kim Møller-Hansen
Ole
Elsa Kristiansen
Mette Berit Pedersen
Trang Nguyen
Julie Pedersen
Lau christensen
Svend Stougaard-Hansen
Per Bolet
Jane Hansen
Annemette lorenzen
Henriette Hagelskjær
Jytte Andersen
Jonna christiansen
Celine dupont
scott hill
Kathe Pedersen
Dorthe Kring
Martin Melhede
Lise Larsen
Lilli Rasmussen
Hanne Præst
Gert Albrechtsen
Hans Knæhus
Henrik Klausen
Helena Gam-Feldner
Ann Carina Krag-Sørensen
Eva Larsen
Gerd Bech
Jens hansen
Evgeny Dudnik
Mona Husher
N/A
Peter Henriksen
Mogens Frost
Ehsan Ansari
Michael Hall Thomsen
Donni
Vivi Ryberg
Peer Langborg
per Hesselholdt
Kirsten Jensen
Morten Hvas Knudsen
Michael Lutsch
Alice Bjerring Jensen
John Uth
Gitte Jensen
Jeanne Gertsen
Lotte Lodberg Zarp
Helle Grinderslev
Peter Vejby
Knud Otzen
Wendy Nielsson
Anette Holland
Anna Olesen
Tobias Edelgart
Peter schmidt
Henrik Larsen
Cihan Didin
Jens Kjær Nilsson
Conny Sørensen
Camilla Andersen
Finn Poulsen
Cameron Lee
Sally Klavsen
Geert Larsen
Susanne Neumann
Tue Laurberg
Bent Pedersen
Niels omann
Tove Larsen
Helen Leth Madsen
Klaus Hansen
S. Watkin
Heidi Hansen
Hanne Jacobsen
Rasmus
peter bgh
Lars Thomsen
Birgit Jensen
Torben Nielsen
Baraa Qadoura
Birgitte juul hansen
Maj-Britt Mathiasen
Belinda Kristensen
Sammy
Finn Erebo Rasmussen
Ann Katrine Salvesen
Siff Emma Thordal
Angela Calvo
Lone Andersen
Jan Jørgensen
Maiken Madsen
Mette Jakobsen
Rune Kildahl Bentsen
Margrethe Christensen
Kristian Flindt
Simon rahbek
Alan Bo Nielsen
anders lyman
Stefan dam
Margit Schutze40243699
Nathasja Jensen
Bent Jessen
René Tingkov
Pia lappin
Thomas Andersen
Katja Gertsen
Lene Haugaard
Jonna Vigsø
Frank H. Nielsen
Harry Christensen
Mette Ditlev Hermann
Joachim Borup
Søren Schmidt
Harald
Marie Dahl Birch
Martin Lützen
Bente Arsberg
Julian Herskind
Torben Holgersen
Stig Agermose
Claus Håkansson
Ahmed Sajjad
Kim kamp
Ann Schenstrøm
Morten Krogh
Jørgen Magner
Bent Mau
michael stentoft lauridsen
Caroline Lodberg Zarp
Emilie K. Andersen
Ruth Lagoni
Jytte. Jensen
anders bille
Natascha Andersen
Rikke stokholm
Lillian Moustgaard
Erik Skoldheed
Karin Erbo Jensen
Kenneth Fischer
Jonna
Sif Jensen
Michelle sødorf svendsen
Lene Andersen
Anette Møllebjerg
Knud Aggergaard Sørensen
Allan Juel
Rana Saeid
Frederik Tønnesen
Sophie
britt Heinicke
Nastaran
Sanela Dojcinovic
Peter Dam
Nathasja jensen


Vinder af 4 billetter til filmen "Storkene" (september: 5 vindere):
Suzanne Ditlev
Anette Ebsen
Anna Olesen
Mitra Abdo
Anne-Maria Jørgensen

Vinder af 2 billetter til Mick Øgendahls "FEST" (september: 2 vindere):
Mathias Andersen
Emma Poulsen

Vinder af 2 billetter til "Free State of Jones" (september: 10 vindere):
Søren Adsen
Poul Dausel
Knud Hansen
Daniel Helsberg
Lotte Larsen
Jette Rasmussen
Elmira Rezaiian
Tina Sichelau
Jens Matthiesen
Alfred Haraldsson

Vinder af 2 billetter til "Blair Witch" (september: 10 vindere):
Carina Andersen
Flemming Guldberg
Sarah Hansen
Jens Jørn Heldgaard
Mette Marie Hermansen
Bent Høgsted
Michael Steffensen
Bente Larsen
Lene Poulsen
Frank Sørensen

Vinder af 2 billetter til "Sausage Party" (september: 10 vindere):
Elena Andersen
L. Andersen
Karl Jacobsen
Tove Bested
Dorthe Bille
Johnna Hansen
Kamilla Hansen
Velika Jelic
Tina Pedersen
Cecilie Sivertsen

Vinder af 2 billetter til "Miraklet på Hudsonfloden" (august: 5 vindere):
Hanne Bechmann
Jesper Bigum
Per Johansen
Camilla Møller
Sanne Petersen

Vinderne af billetter "Mike & Dave need Wedding Dates" (august: 5 vindere): Mille Stenfeldt
Gintare Rimolaityte
Cecilie Brygger
Susanne Knusen
Steffen Kuijpers

Vinderne af 10 x 2 billetter til "Nerve" (august: 10 vindere):
John Bruun
Bent Eriksen
Eldin Jaganjac
Majbritt Jørgensen
Hanne Kongsgaard
Lonnie Dahl
Jens Sørensen
Ejgil Lindberg
D. Rozenfeld
Helle Wriedt

Vinder af 5 x 2 fribilletter til "War Dogs" (august: 5 vindere):
Anja Abrahamsen
Merete Hansen
Ole Henriksen
Elsebeth Nielsen
Peter Schlüter

Vinder af 10 x 2 billetter til "The Shallows" (august: 10 vindere):
Tien Tran
Maiken Thomsen
Flemming Nørregaard
Elsebeth Nielsen
Helle Sørensen
Jacob Neipart
Rikke Neipart
Lea Mikkelsen
Katarina Maiboe
Susan Larsen

Vinder af private screening til Ghostbusters (august: 1 vinder):
Nick Brix

Vinder af dvd med Ghostbusters 1 & 2 (august: 10 vindere):
Dorthe Bille
Chris Christensen
Theis Christoffersen
Preben Hansen
Ole Henriksen
Heidi Jensen
Mogens Kronborg
Elin Petersen
Anja Vestergaard
Michael Petterson

Vinder af 2 fribilletter til Ghosterbusters ( august: 9 vindere):
Ingrid Andersen
Janne Berg
Lars Borst
Cecilie Larsen
Pia Damgaard
Nina Ellinghaus
Lene Fallesen
Martin Markussen
Lars Pedersen

Vindere af 4 billetter til musicalen "Dirch" (august: 1 vinder):
Lissa Andersson

Vinder af 2 billetter til Jason Bourne (juli: 10 vindere):
Susann Knudsen
Susan Larsen
Anne Nordbek
Karl arly Nymabd Jacobsen
Anette Sidor
Michael Sørensen
Jens Andersen
Marie Pedersen
Anna Jakobsen
Anne Sofie Danielsen

Vinder af 2 billetter til filmen Central Intelligence (juli: 10 vindere):
Lars Borst
Anette Jakobsen
Velika Jelic
Sandra Jensen
Henrik Krause
Abiigsan Kulasingam
Niels Nielsen
Mikael Pedersen
Louise Poulsen
Simon Sølvason

Vinder af 2 billetter til Grøn Koncert (juli:8 vindere):
Ida andersen
Charlotte Hansen
Nina Hansen
Simon Uhre
Ida Jul
Kiwie Sommer
Susanne Olsen
Tina Pedersen


Vinder af ophold på Aalbæk Kro (juli: 1 vinder):

Anni Jørgensen

Vinder af 1x2 billetter til Tinderbox (juni: 4 vindere):
Rune Nielsen
Mille Gottlieb Jensen
Helle Lehd
Susan Enevoldsen

Du kan se vinderbillederne fra Tinderbox konkurrencen øverst i galleriet.

Vinder af 2 billetter til "The Nice Guys" (juni: 10 vindere):
Asbjørn Frederiksen
Janni Hansen
Henriette Lindskou
Anita Lykke
Birthe Madsen
Linda Nielsen
Kira Schiller
Martin Jespersen
Michael Thomsen
Sanne Nielsen


Vindere af 2 billetter til "Nattens Dæmoner 2" (juni: 5 vindere):
Jette Hansen
Flemming Heltborg
Arne Olsen
Lisbet Palsdorf
Maiken Thomsen

Vindere af 2 billetter til TMNT 2 (juni: 10 vindere):
Dilman Aziz
Peter Fransson
Linda Jørgensen
Helle Nielsen
Elin Petersen
Jeppe Poulsen
Steffen Poulsen
Jonna Riis
Michael Sandfeld
Kristoffer Waltz


Vindere af 2 billetter til "Money Monster" (juni: 10 vindere):

Helena Sørensen
Bo Didriksen
Jesper Frandsen
Ole Henriksen
Velika Jelic
Dorte Jensen
Linda Jørgensen
Birthe Mdsen
Jesper Maibo
Michel Jespersen
Thomas Jensen

Vinder af 2 billetter til "Mig Før Dig" (maj/juni: 5 vindere):
Jette Berg
Camilla Hansen
Jørn Nielsen
Line Nordbek
Jeppe Poulsen

Vinder af 2 billetter til "Mr. Copenhagen" (maj: 2 vindere):
Line Kjær
Jette Berg


Vinder af 2 billetter til Warcraft: The Beginning (maj: 10 vindere):
Rene Agergaard
JK Berg
Susanne Knudsen
Gitte Korteaard
Jacob Neipart
Knud Nielsen
Ulrik Skov
Jacob Vistisen
Martin Knudsen
Daniel Jensen

Vinder af Pharfar-konkurrence (maj: 1 vinder)
Mads Frederiksen

Vinder af gadeidrætsrejse for 20.000 kr. (maj: 1 vinder):
Bjarke Hellden

Vindere af 2 billetter til Bad Neighbours 2 (maj: 19 vindere):
Tanja Andersen
Emilie Bachmann
Stina Christensen
Hjalte Gregersen
Karin Hindsgaul
Frederik Johansen
Jane Juul
Yasmin Petersen
Viktor Rame
Camilla Wichmann

Vinder af Billetter til Nordic Noise Festival (maj: 5 vindere):
Amalie Makwarth + 1 ledsager
Mathias Andersen + 1 ledsager
Maj-Louise Pålsson + 1 ledsager
Jonas Bluhme + 1 ledsager
Alexander Keblow Kofoed + 1 ledsager

Vinder af 2 billetter til En-To-Tre-NU (maj: 10 vindere)
Anja Abrahamsen
Heydi Baltzer
Anette Frandsen
Berit Fruerboel
Lis Jensen
Walther Kristensen
Susan Larsen
Trine Nordbek
U. Sørensen
Susan Therkelsen

Vinder af Page Four konkurrence til Bakken (april: 1 vinder)
Rikke Delf-Hansen

Vinder af 2 billetter til The Huntsman: Winter's War (april: 10 vindere):
Bente Gammelholm
Tommy Hansen
Ole Henriksen
Mathilde Ive
Tobias Kittelsen
Susanne Knudsen
Birgitt Pedersen
Pia Sand
U. Sørensen
Gunnar Tvorup

Vinder af 2 billetter til Batman v. Superman (marts: 5 vindere):
Theis Hansen
Christine Nederlund
Lis Rasmussen
Daniel Henriksen
Martin Rikkelund

Vinder af 2 billetter til Grimsby (marts: 10 vindere):
Helle Bannow
Simon Bjærre
Hejdi Michelle Hansen
Alexander Kofoed
Rene Krøyer
Christina Lykke Kristensen
Amalie Makwarth
Birgitte Nilsson
Kathleen Sabir
MaibrittSkytte

Vindere af 2 billetter til Hil Cæsar (feb.: 10 vindere):
Dijana Droce
Janni Hansen
OleHansen
Jane Birgitte Jensen
Thea Jensen
Erik Lorenzen
Lene Mogensen
Jane Nielsen
Susanne Olsen
Henriette Ras

Vindere af 2 billetter til Spotlight (feb.: 10 vindere):
Uffe Hansen
Jane BirgitteJensen
Frederik Johansen
SusanneKnudsen
Lene Lysholm
Connie Nollin
Gintare Rimolaityte
Flemming Sørensen
Maiken Thomsen
Enis Zahirovi

Vindere af 2 billetter til filmen 13 Hours (februar: 10 vindere):
Louise Grandahl
Børge Guldager
Velika Jelic
Carsten Jensen
Stina Johansen Daugaard
Mette Lundgaard
Tom Lundsteen
Tina Nielsen
Windy Nielsen
Susanne Stengaard

Vinder af ophold på Scandic og Medina-koncert (februar: 1 vinder):
Carina Jensen

Vinderne af billetter til "Vinyl" gallapremiere og Fair Welcome støttekoncert (februar: 10 vindere):
Jacob Benzen
Helle Schubert
Casper Rasmussen
Justina Kudryk
Katrine Johnsen
Camilla Bendixen
HB
Max Fjellstrøm
Anne Rasmussen

Vindere af biografbilletter til JOY (januar: 5 vindere):
Ove Hansen, Aalborg
Brian Henriksen, Lystrup
Malthe Mørck Clausen, København NV
Hanne Rasmussen, Græsted
Anna Grethe Troelsen, Aalborg SØ


Vindere af billetter til filmen Sommeren 92 (december: 12 vidnere)

Hovedpræmie:
Hanne Hansen, Hvidovre

Billetter:
Sissel Guldberg, Odense M
Mathias Andersen, Kbh. ø
Annette Meyer, København S
Lisbeth Glud, Århus C
Bjørn Hansen, Albertslund
Jan Conradsen, Dianalund
Hanne Lind-Hansen, Hvidovre
Joachim Hansen, Horsens
Michelle Nielsen, Albertslund
Michael Andersen, Kbh.
Kurt Hansen, Randers

Vindere af kæmpe julekonkurrence (fortløbende):
PlayStation 4 konsol 1 TB Inkl. Fifa 16 + Uncharted 1-3
Stig, Holbæk

Sonos PLAY:1 startpakke med 2 højtalere
Per, Lyngby

DFDS gavekort på 5.000 kr.
Anne, Aarhus

Samsung Galaxy Tab A 9.7 4G, 32GB i sort
Jens, Charlottenlund

Stylepit gavekort på 1.000 kr.:
Michelle, Fredericia
Danny, Rødovre
Vica, Frederiksberg
Inge-Lise, Esbjerg
Anna-Marie, København
Margareta, Ballerup
Birgit, Viby
Adam, Humlebæk
Bente, Vallensbæk

Biografbilletter til CinemaxX:
Vibeke, Farum
Inger, Vallensbæk strand
Jørgen Roskilde

Vinderne af billetter til Creed (november: 5 vindere):
Christian Henriksen, Ikast
Tino Johansen, Ringsted
Susanne Knudsen, Ballerup
Scott Middleton, Kbh NV
Qudtratulla Nassery, Holbæk

Vinderen af billetter og et meet & greet med The Prodigy (november: 1 vinder):

Michael Sandfeld, København SV

Vinderen af billetter og et meet & greet med Justin Bieber (oktober: 1 vinder):

Eva Rasmussen Thomsen

Vinderne af Black Mass billetter + merchandise (september - oktober: 3 vindere):

Sole Bluhme Hansen, Roskilde
Jane Jensen, Aalborg
Daniel Karlsson, København N


Vinderne af Years & Years (september: 2 vindere):

Line Koch, Risskov
Anne Mette Raun, Vanløse

Vinderne af Gumball3000 caps (september: 2 vindere):

Jane Nielsen, Frederikshavn
Nicolai Mercier, København NV


Vinderne af Mystery Escape billetter (august - September: 2 vindere):

Jette Berg, Hvidovre
Bjarne Schjerning, København K

Vinder af et ophold på Kragerup Gods (juli - september: 1 vinder):

Kamilla Andersen, København N

Vinder af Meet'n'Greet med Steve Hackett (august - september: 1 vinder)

Flemming Nørregaard, Ringsted

Vinder af 2 biobilletter til Spionen fra U.N.C.L.E. (august: 5 vindere)

Catherine Clausen, København NV
Preben Hansen, Munkebo
Jane Jensen, Skovlunde
Rene Lund, København S
John Madsen, Taastrup

Vinder af koncertoplevelse med Rasmus Seebach og Comwell (juli - august: 1 vinder):

Malene Pia Vita, Rødovre

Vinderne af Peter Pedal biografbilletter (juli - august: 10 vindere):

Majbrikk Wils, København
Anne Dinsen, Næstved
Lene Prentow, Hjørring
Niels Andersen, Rødovre
Christistoffer Hansen, Vejle
Anne Lykke, Odense
Annelise Svendsen, Holbæk
Martin Hornbæk, København
Tove Henriksen, Høve
Hanne Jensen, Nykøbing

Vinderne af MI5 biografbilletter + merchandise (juli: 3 vindere):

Hans Rosenkilde, Svinninge
Jonas Stanley, Køge
MarleneB-P, Brønshøj

Vinder af V.I.P billetter til Volbeat-koncert (juni - juli: 2 vindere):

Nikolaj Helgren, Åbyhøj
Kimmie Hamborg, Holbæk

Vinder af 2xbiobilletter til Terminator Genisys (juni: 5 Vindere):

Tanja Andersen, Hobro
Christina Hedegaard, Randers
Sara Nielsen, Kbh
Laurtis Hansen, Helsingør
Torben Andersen, Næstved

Vinder af Warrior Dash 2015 (juni: 1 vinder):

Carina Raaholt, Søborg

Vindere af 2 x restaurantbilletter til Fransk Aperitif Uge (juni: 3 vindere):

Claus Bonnevie, Græsted
Rene Drabsch, Ringsted
Dorte Guldbrandsen, Frederiksberg

Copenhell konkurrence (juni: 1 vinder):

Se vinderen på vores Facebook side her

Vinder af CPH Stage teaterbilletter juni (juni: 10 vindere):

Helle Hansen, Frederikssund
Frederik ladefoged, Holmegaard
Amalie Makwarth, København N
Anders Berfjord, Valby
Lars Kragh, Ishøj
Tania Lops, Helsingør
Karsten Wahl, København N
Karin Nielsen, Frederiksberg C
Nanna Kristensen, København K
Hans Henrik, Rødovre

Mere fra Metroxpress